Kamyon Ehliyeti-Bilgi İçin (0212) 503 25 25

Kamyon ve Tır ehliyeti hakkında Sıkça Sorulanlar

B sınıfı ehliyete sahibim nasıl tır ehliyeti alabilirim?

Ehliyet almak isteyen kişilerden sıklıkla aldığımız sorulardan birisi bu olmaktadır. B sınıfı ehliyet sahibi kişiler tır ehliyeti almak için öncelikli olarak C sınıfı ehliyet sınavına girip C sınıfı ehliyet sahibi olmalıdırlar. Bu sınav sonrasında CE sınıfı ehliyet alabilecek pozisyona gelirler. CE sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler kursumuza yaptıkları müracaat sonrasında sınava girip başarılı olarak CE sınıfı ehliyetlerini(tır ehliyeti) Aydın Sarı Sürücü Kursumuzdan alabilirler.

Aydın Sarı Sürücü Kursundan ehliyet almanın avantajı nedir?

Bu soru bize sıkça yöneltilen bir soru olmasına rağmen cevabı oldukça göze çarpmaktadır. Kursumuz olarak sürücü adaylarımıza yüksek derecede değer vermekteyiz. Özellikle ehliyet sınavlarında başarı oranlarına bakıldığında sürücü adaylarımızdan %80’lik bölümü sınavları başarılı bir şekilde geçmektedir. Verilen teorik ve uygulamalı eğitimlerin uzman kadro ile birlikte adaylara sunulması bu başarımızın en önemli delilidir. Diğer yandan fiyatlar bakımından da birçok sürücü adayı kursumuzu tercih etmektedir.

Yazılı sınav ve direksiyon sınavları nerede yapılıyor?

Sürücü adaylarımızın uygulamalı olarak aldığı direksiyon eğitimleri bizzat sınavın yapılacağı yerde gerçekleştiriliyor. Bu durum adayın sınav zamanı yapacağı heyecana yönelik bir önlem olmakla birlikte aday sınava kadar sürüş yapacağı alanı tanıyor ve sınava daha hazır giriyor. Yazılı sınav ise okullarda yapılıyor. Elektronik şekilde yapılan sınavlarda kişilere en yakın okullarda sınava girme hakkı tanınırken sınavın çıkışında kişinin geçip kaldığı belli oluyor.

İlkokul mezunlarına ehliyet veriliyor mu?

Ehliyet almak isteyen kişilerin yalnızca ilkokulu bitirmiş olmaları yetiyor. İlkokul mezunu kişilerin ehliyet alamayacakları yönünde kulaktan dolma bilgilere kesinlikle itibar edilmemesi gerekiyor.

Teorik derslere gelmeme hakkım var mı?

Teorik yani sınıflarda verilen derslere gelmeme gibi bir durum söz konusu değil. Kişilerin derslerde anlatılanlardan yararlanmaları ve ileri zamanlarda ehliyetlerini ellerine aldıkları zamanda bilgi eksiklikleri yaşamamaları adına devam zorunluluğu bulunuyor. Kişilerin yapacakları devamsızlık sayısı toplam ders saatinin %20’lik kısmını oluşturuyor.

Ehliyet sınavlarına kaç kez giriş hakkım bulunuyor?

Ehliyet sınavlarında adayların yazılı sınav için 4, uygulamalı sınav için de 4 hakkı bulunuyor. Bu haklarının dışında kişilere ekstra bir hak tanınamıyor.

Aydın Sarı Sürücü Kursu Şirinevler Meydanı Toyak İş Merkezi Giriş Kat No:49 Şirinevler - Bahçelievler İSTANBUL


Telefonlar
(0212) 503 25 25 - ( 0212 ) 551 04 44 - ( 0212 ) 551 04 44

Menu Anasayfa