Kamyon Ehliyeti-Bilgi İçin (0212) 503 25 25

Tır Ehliyeti için gerekli Evraklar

Kamyon ve Tır C, CE Ehliyet Almak İçin İstenen Evraklar

  • Nüfus cüzdanı ve Ehliyet fotokopisi
  • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • 21 Yaşını Doldurmuş Olmak
  • En Az İlkokul Mezuniyet Belgesi veya Öğrenim Belgesi
  • Sabıka Kaydı Beyannamesi veya Belgesi

Ehliyet alabilmek için bazı şartların sağlanması ve bu şartların sağlandığının da belgeler ile ibraz edilmesi gerekmektedir. Belgeler sürücü kursuna teslim edilerek gereken şartların sağlandığı bildirilir ve ehliyet almak adına başvuruda bulunulmuş olur. Tır ehliyeti için gerekli evraklar da kişi için oldukça önemli olmaktadır. CE sınıfı yani tır ehliyeti alacak olan kişiler belli başlı bazı belgeleri temin etmelidirler. Bu belgeler; Nüfus cüzdanı fotokopisi, 4 adet biyometrik fotoğraf, diploma ya da öğrenci belgesi, sağlık raporu ve sabıka kaydıdır. Sabıka kaydında kanunlarca belirtilmiş olan suçları işlemiş ve hüküm giymiş kişiler, sağlık raporunda sürücü olamaz ibrazı bulunan kişiler tır ehliyeti alamazlar. Bütün bu belgelerin yanında 21 yaşını doldurmamış olan kişilerin de tır ehliyeti müracaatları kabul edilmez.

Belgelerin temini ve teslimi

Belirtilen belgelerin hepsinin temini ve teslimi işleminden sonra kişinin sürücü kursumuzda dosyası açılır ve kişi resmi bir şekilde kursumuza kayıt olmuş olur. Kayıt olunması için gereken belgelerden Sabıka kaydını barkotlu bir şekilde e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Diğer bir belge olan sağlık raporunu devlet hastanelerinden alabileceğiniz gibi aynı zamanda anlaşmalı özel kurumlardan da temin edebilirsiniz. Fotoğraflarınızı çektirirken fotografçıya biyometrik olması yönünde bildiriminizi yapmanız gerekmektedir. Öğrenci belgesini e-devlet üzerinden alabilirken diplomanızın aslının kuruşumuza getirilerek bize gösterilmesi gerekmektedir. Bütün bu işlemlerin yapılması kişi tarafından kolaylıkla halledilebilir.

Evrakların hepsi ıslak imzalı olmak zorunda mı?

Sürücü kursumuz ıslak imzalı evrakların diğer evraklardan bir farkı olduğuna yönelik bir bildirimde bulunmuyor. Fakat kişinin ıslak imzasız getirmiş olduğu belgelerde en azından bir barkodun bulunması ve e-devlet üzerinden belge teyidinin yapılabilmesi gerekmektedir. Tır ehliyeti alımı için bütün bu durumlar göz önüne alınarak işlemler gerçekleştirilmeli özellikle de son güne bırakılmamalıdır. Islak imzalı getirilen belgelerin ve internet üzerinden çıktısı alınmış belgelerin kursumuza temininin zamanında yapılması gerekirken zamanı dışına çıkan başvurular kabul edilmeyecektir. Verilen evraklarda herhangi bir sorun çıkması halinde kişiden evraklarını kontrol etmesi, herhangi bir eksik varsa eksiğin giderilmesi gerekmektedir. Bu anlamda en büyük görev evrakların toplanmasını gerçekleştiren kişinin kendisidir.

Aydın Sarı Sürücü Kursu Şirinevler Meydanı Toyak İş Merkezi Giriş Kat No:49 Şirinevler - Bahçelievler İSTANBUL


Telefonlar
(0212) 503 25 25 - ( 0212 ) 551 04 44 - ( 0212 ) 551 04 44

Menu Anasayfa